“Kendimi milli takımda daha rahat hissediyorum” diyen Samet Akaydin’den Fenerbahçe itirafı

Fenerbahçe’den Panathinaikos’a kiralık olarak giden Samet Akaydin, Yunan takımına transfer sürecini ve teknik direktör Fatih Terim ile olan futbolcu – hoca ilişkisini anlattı. Samet, Fenerbahçe’deki ve A Millî Takım’daki performansının farklı olmasının sebebini de açıkladı.

Fenerbahçe’nin Fatih Terim’in teknik direktörlüğünü yaptığı Panathinaikos’a kiraladığı Samet Akaydin çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Jorge Jesus çok isteyince Fenerbahçe’yi seçtim”

2022-2023 sezonunun ara transfer döneminde Adana Demirspor’dan sarı lacivertli takımın kadrosuna katılan Samet, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, o dönem 3 büyük kulüpten ve Avrupa’dan teklifler aldığını ancak ama Jorge Jesus’un kendisiyle çok fazla ilgilenmesinin Fenerbahçe’yi seçmesinde etkili olduğunu söyledi.

“Panathinaikos’a gitme amacım EURO 2024’te yer alabilmek”

29 yaşındaki stoper, Fenerbahçe’deki kariyeri ve Panathinaikos’a transfer süreciyle ilgili bir soru üzerine ise şunları söyledi:

“Fenerbahçe’de sezon öncesi antrenmanlarda daha önce hiç yaşamadığım sakatlıklar yaşadım. Bu durum beni biraz geriye attı. Sakatlıkları atlattıktan sonra Milli Takım arasını iyi değerlendirdim. Fenerbahçe’de bazı şeyler olmadı ama bunlar her oyuncunun başına gelebiliyor. Panathinaikos’a gitme amacım düzenli oynayabilmek ve EURO 2024’te forma şanslı bulabilmek olduğu için kulüpten izin aldım ve ayrılmak istedim. Özellikle Fatih Terim’in varlığı ve isteği çok etkili oldu tabii ki ve şu an her şey yolunda çok iyi gidiyor.”

“Fatih Terim beni isteyince çok mutlu oldum”

Samet Akaydin, transferinde Fatih Terim’im etkisiyle ilgili bir soruyu ise “Devre Arasında kiralık olarak ayrılmak istediğimde Süper Lig’den ve Avrupa’dan teklifler aldım ama Fatih Terim’in beni isteyince çok mutlu oldum ve gitmek istedim. Panathinaikos’u teklifini kabul ederken hiç düşünmeden kabul ettim ve sonuç olarak çok mutluyum burada.” diyerek yanıtladı.

“Fatih Terim’in gerçekten çok farklı bir aurası var”

Milli futbolcu, Terim’in teknik adamlığı hakkındaki soru üzerine şu yanıtı verdi:”Gerçekten çok farklı bir aurası var Fatih hocayla ilk sohbetimizde zaten onu hissettim. Başarıları ortada. Fatih Terim bir baba gibi. Çok tecrübeli ve ondan çok şey öğrenmeye çalışıyorum. Onu çok büyük bir ciddiyetle dinliyor insan iletişimi çok kuvvetli birisi. Futbolcunun üzerinde çok büyük bir heyecan yaratıyor.”

“Milli Takım’da kendimi daha rahat hissediyorum”

Fenerbahçe’deki ve A Millî Takım’daki performansının kıyaslanmasına da değinen stoper oyuncusu şunları söyledi:

“Bana yapılan eleştirilerden biri de ‘Samet, Milli Takım’da başka Fenerbahçe’de başka oynuyor’ olmuştu. Milli Takım’da kendimi daha rahat biraz daha rahat hissediyorum. Gerçek oyuncu kimliğimi orada daha iyi ortaya koyduğumu düşünüyorum. Montella’nın da bunda büyük katkısı var. Montella beni bende Montella’yı iyi tanıyorum. Hocamız bana sahada özgüven veriyor. Onun neler istediğini de çok iyi biliyorum. Antrenör Futbolcu ilişkisi iyi olunca performans ister istemez artıyor. Montella’nın bana inanması benim için çok önemli olmuştur her zaman.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x