Redmi uygun fiyata Pro kalibresinde tablet satışa sunuyor, tablet alacaklar kaçırmasın

Redmi‘nin yeni tablet modeli olan Redmi Pad Pro, 10 Nisan’da Çin’de düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak. Bu cihaz, şirketin Redmi markası altında piyasaya sürülecek üçüncü tablet modeli olma özelliğini taşıyor. Önceki modeller Redmi Pad ve Redmi Pad SE’nin ardından gelen bu yeni tablet, özellikle profesyonel kullanıcıları hedef alıyor gibi görünüyor.

Redmi Pad Pro’nun tasarımına bakıldığında, cihazın bir klavye ve stylus kalem desteğine sahip olacağı görülüyor. Arka panelde iki kamera yuvası bulunurken, cihazın kenarlarında dört hoparlör, bir USB-C portu ve 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor. Tablet, siyah, beyaz ve açık mor renk seçenekleriyle tüketicilere sunulacak.

Duyumcu Digital Chat Station’ın Weibo üzerinden yaptığı paylaşıma göre Redmi Pad Pro, 12.1 inçlik bir LCD ekrana sahip ve 2.5K çözünürlük sunuyor. Ayrıca yüksek yenileme hızına da sahip olan bu ekran, kullanıcılara akıcı bir görsel deneyim vaat ediyor.

Redmi uygun fiyata Pro kalibresinde tablet satışa sunuyor, tablet alacaklar kaçırmasın

Cihaz, büyük kapasiteli bir 10,000mAh batarya ile donatılmış durumda ve Android tabanlı HyperOS işletim sistemi ile gelecek. Ayrıca cihazın içinde 4nm teknolojisiyle üretilmiş bir yonga seti bulunuyor ve bu yonga setinin AnTuTu testinden yaklaşık 650,000 puan aldığı belirtiliyor. Ancak Redmi, henüz tabletin diğer teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi paylaşmadı.

Geçmişte birçok Poco cihazının, Redmi cihazlarının yeniden markalandırılmış veya değiştirilmiş versiyonları olarak piyasaya sürüldüğü görülmüştü. Şimdi ise Poco’nun, Redmi Pad Pro‘yu global pazarda Poco’nun ilk tablet modeli olarak sunacağına dair söylentiler var. Poco’nun bir tablet modeli, EEC sertifikasyon platformunun veritabanında 2405CPCFBG model numarası ile tespit edilmişti. Ayrıca geçtiğimiz hafta FCC otoritesi, muhtemelen bir tablet için tasarlanmış bir Poco stylus kalem onayladı. Henüz bu iddiaları doğrulayacak kesin bir kanıt bulunmasa da, Poco’nun ilk tabletinin Redmi Pad Pro temelli olabileceği konuşuluyor. Ancak daha kesin bilgiler için ilerleyen raporların beklendiği belirtiliyor. Tabletin fiyatı ise 140 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x